* سیاوش قمیشی Siavash Ghomayshi *

-: و اينك طلوع عشــق :-

 Bee Sarzamin Tar Az Baad
Landless Like The Wind


Bee Sarzamin Tar Az Baad<BR>Landless Like The Wind

 

 1-Bee Sarzamin Taar Az Baad
 2-Laanat
 3-Parse
 4-Asal Banoo
 5-Ageh To Beri
 6-Daryaye Maghreb
 7-Nafas Bekesh

 

بالاخره...

اين بار خيلی از شما عزيزان از من زودتر مطلع شديد و شما خوش ترين خبرها رو به من داديد... عزيزانی مثل هانی عزيز، که اولين تبريک رو گفت، ‍Parlos نازنين و ... چون می‌دونم اگه بخوام اسم ببرم خيلی‌ها از قلم می‌افتند به همين عزيزان بسنده می‌كنم... حالا ديگه بايد تا ۱۸ دسامبر صبر كنيم... شايد هم زودتر!!

ابوذر در مورد اين ۳۰ ثانيه ها اينطور ميگه:

‍"ترانه های بی‌سرزمين تر از باد، لعنت و پرسه سبك ۴/۴ دارند و عسلبانو ۸/۶ است... اگه بری ز پيشم دارای ريتم ۸/۶ تند و دريای مغرب ريتم ۸/۶ سنگين دارد... و ترانه زارع (نفس بكش) با ريتم ۴/۴ اجرا شده  و همين ريتم رو دقيقا در ترانه خوش خيال از آلبوم فرنگيس ديده بوديم..."

به هر حال...

اجرای بی‌سرزمين تر از باد توسط ابوذر رو هم می‌تونين بشنوين... البته اجرای اون ۳۶ ثانيه رو و نه اين ۳۳ ثانيه رو...

بگم شاد باشيد؟ نه...
بريد حالشو ببريد

اميد

 


بی سرزمين تر از باد با اجرای ابوذر

 سلامی بعد سه ماه دوری . . . ( که البته من از وبلاگ دور نبودم)
يه توضیحی در مورد آهنگ اول بدم که البته شايد خيلی هاتون بدونيد (من برای اونايی که نمی دونند می گم)
و اون اينه که : بخشی از این آهنگ که تو  Sample شنیدید ، مربوط به ترانه  رد رويای تو (اگه اشتباه نکرده باشم) از يغما گلرويی و از همون کتاب بی سرزمين تر از باد است که این طور فکر میکنم که این ترانه با ترانه اصلی (بی سرزمین تر از باد) ادغام و تحت همان عنوان (بی سرزمین تر از باد) در آلبوم اجرا شده است. چون بعضی ها (من جمله خودم) بعد از شنیدن اون ۳۰ ثانیه از عدم همخوانی آن با ترانه اصلی (که مورد انتظار ما بود) تعجب کرده بودند . . .

در مورد cover هم تا وقتی اونو در ابعاد بزرگ نبینیم، نباید قضاوت کنیم (مخصوصا اونایی که تو زمینه گرافیک تخصص و یا لااقل فعالیتی ندارند). چون همواره عوام خیلی راحت در مورد کار یک گرافیست نظر میدهند و من خودم خیلی از این موضوع از برخی اطرافیانم گله مندم . . . بی خیال . . .


در مورد این آقای مجتبی کبیری هم باید بگویم که البته من فقط بخش هایی از آلبوم اون رو شنیدم. خب انصافا از اون راما صدایش به سیاوش شبیه تره ، ولی صدای سیاوش پخته تر و سنگین تره و من فقط با خود صدای  حال می کنم و نه بازار مشترکش. . . (حالا کاری به کیفیت آهنگها و بحث فنی کار ندارم که اصلاْ خوشم نيومد و در ضمن  واقعا نمی دونم چه کسی يا کسانی مجاز بودن و يا غير مجاز بودن يک آلبوم رو تو اين وزارت خانه ارشاد نشده تعيين می کنه !؟) ولی بحث من اين است که الگو برداری چیز بدی نیست و حتی در جاهایی تقلید . . . !!
اما زمانی این قضیه بعد منفی پیدا می کند که این موضوع باعث شود تا یک هنرمند در جای خود درجا بزند و مانع پیشرفت او و پیدا کردن سیر و سبک خاص خود برای کارهای آینده اش شود. وگرنه خیلی از هنرمندهای امروزی در ابتدا الگوبرداری و حتی تقلید کار می کردند و بعدها ، دیر یا زود ،با پیدا کردن سبک خود از بهترین های رشته خود شدند. خود سیاوش هم بعد مراجعت به ایران (بيش از سی سال پيش) در گروه Rebels با کوروش یغمایی و یا شهرام شب پره و . . . کارهای روز دنیا را دوباره به شکلی استاندارد  اجرا می کردند (به نقل از خود کوروش). ولی خب اکنون می بینیم که سیاوش (که همواره رشد را لازمه خود می دانست) به کجا رسیده و به طور مثال شهرام خان شب پره کجا (البته خدای ناخواسته قصد بی احترامی به هیچ هنرمندی را نداشته و ندارم) . . . خلاصه کلام منظورم اینه که کاسه داغ تر از آش نباشيم و فکر و انرژی خود را صرف این جور بحث ها نکنیم بلکه این انرژی رو نگهداریم تا بتوانیم بعد رسیدن آلبوم از صدا و از اون مهمتر از آهنگهای استاد لذت ببریم . . .در ضمن نگيد که وحيد تعصبت کجا رفته ! من از همه تون متعصب ترم و با اين حال می بينيد که خيلی راحت دارم با اين قضيه برخورد می کنم و فحش هم نمی دهم. چون اون کسی هم که از اومدن آلبوم معرکه حق ناراحت شدن و يا خوشحال شدن رو داره خود سياوش قميشی اشت و نه کس ديگر که متاسفانه اغلب ماها (منظورم از ما شامل شما نمی شود) اين جور مواقع جای افراد اصلی قضاوت می کنيم ؛ عصبانی می شويم و گاهی هم متاسفانه . . . فحش می دهيم.  . . .

من اين مطالب رو اول تو ستون پيامها نوشته بودم ولی خب بعد ديدم که زياد شد و آوردمش زير مطالب قبلی . . . از امید عزيز به خاطر زحمات فراوانش به خاطر وبلاگ عمیقا سپاسگزارم (چون خودم از نزدیک شاهد اين زحمات او هستم) و امیدوارم همه ما قدر مدیر این وبلاگ رو بیش از پیش بدونیم و او را یاری دهیم (روی این حرف در درجه اول با خودمه !) . . .
ارادتمند همه شما عزیزان . . . وحید ف.

+ اميد و وحيد ; ٦:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/٩/۱٩
comment نظرات ()